
Прочетен: 369 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 28.04.2018 23:28
Въпросът за приемане на еврото е интересен.
Слушам радио, чета коментарите и изказванията по темата.
Има малко хора, които казват, че ще сме добре. Хора, като Борисов, приятелката на Джордж Сорос – Кристалина Георгиева, Иван Костов – човека разпродал държавата ни, министърът на финансите Владислав Горанов, Сергей Станишев, самият Джордж Сорос, Соломон Паси – който ни вкара в ЕС и НАТО, напоследък дори Корнелия Нинова и други хора от статуквото или техния слугинаж.
Доста хора са против, споделяйки личния си опит при приемането на еврото в другите европейски държави.
Всички говорят със сложни икономически понятия „за“ и „против“.
Обяснява ни се, как ще цъфнем и вържем икономически или, как ще затънем повече.
Вменяват ни се задължения за приемане на еврото по присъединителния договор на България към ЕС.
Обаче всички много удобно заобикалят въпроса с валутния резерв, който към днешна дата възлиза на 46 милиарда лева (23 милиарда евро)!
По този въпрос се пази гротескно мълчание с наложено табу!
Нито един политик и икономист не обясни на народа, какво ще се случи с този резерв! Никой не обясни, че приемайки еврото, този неприкосновен резерв ще бъде освободен от надзора на валутния борд и ще бъде похарчен (разбирай присвоен) от партиите на статуквото!
Искам да попитам българските политици, които отчаяно натискат за приемане на еврото:
Г-н премиер, г-н Президент, г-жи и г-да политици и икономисти, с какво гарантирате на народа, че няма да присвоите и тези пари? С вашите празни обещания и лъжливи клетви за служба на народа, на които никой вече не вярва?
Владислав Вълканов, Фейсбук
АНКЕТА: «Против ли сте премахването на българския лев и въвеждането на еврото като официална валута в България?» Публикувано на 27.04.2018 в България Loading...Thank you for voting!
ДА 92.5% (1,442 votes)
НЕ 7.5% (117 votes)
Total Votes: 1,559 Return To PollCreate Your Own Poll
Loading...
2. radostinalassa
3. varg1
4. mt46
5. iw69
6. wonder
7. laval
8. kvg55
9. zahariada
10. reporter
11. kunchev
12. getmans1
13. djani
14. leonleonovpom2
2. shtaparov
3. katan
4. leonleonovpom2
5. ka4ak
6. mt46
7. milena6
8. dobrota
9. ambroziia
10. vidima
2. lamb
3. sarang
4. wrappedinflames
5. hadjito
6. djani
7. savaarhimandrit
8. iva971
9. iw69
10. vesonai